Repechange od Fabula Rasa

6. září 2011 v 18:42 | Lennroe
Na stejném místě jako předchozí podvídka se našla i jiná, která mě zaujala. Repechange je totiž taková zajímavá kombinace prvků, která mě trochu uvedla do rozpaků. Na jednu stranu jsou některé pasáže famózní, na druhou stranu to občas docela skřípe. V osmnácti kapitolách se člověk ničeho významnějšího nedobere, ovšem takové sexuální scény byste zase hledali docela těžko.
Začíná to trochu kýčovitě sázkou. Sirius s Lupinem mastí karty a jelikož je Sirius úplně švorc hrají o úkoly. A nebyla by to fanfiction, aby Sirius nemusel políbit Snapea. Začátek docela slabý, ale něco mě přinutilo vytrvat. (Možná to, že autorka nepíše nijak špatně, vlastně je to celkem dobré). A jak už to tak v pohádkách bývá, Sirius vlepí Severusovi pusu, načež se z toho vyklube vášnivá líbačka a už to frčí.
V tomto bodě se nám ovšem začíná povídky záplétat do jakéhosi copánku a těžko říct, které vlákno si vybrat. Na jednu stranu je to vyprávění o tom, že Snape není zase tak špatný učitel, když se snaží a že dokáže i Siriuse Blacka naučit připravovat Antivlkodlačí lektvar. Tohle vlákno se sestává z pokklidných rozhovorů a seznamů přísad a tvoří víceméně nutné pozadí příběhu, aby se Snape s Blackem vůbec ještě potkali.
Další vlákno je nepříliš brilantní psychologická hra dvou traumat. Snapovo trauma z dětství a Blackovo z Azkabanu a teď kluci poperte se. Autorka to nejspíš myslela dobře ale provedení je trochu neohrabané. Leckterý psycholog by asi úpěl, ovšem pro účely obyčejné fanfic je to zřejmě dostačující.
Poslední vlákno je tím, kvůli kterému povídka stojí za přečtení. Autorka našla svou silnou stránku a sexuální zážitky mezi Snapem a Siriusem jsou vylíčené skvěle. Navíc nejde jen o šukání, po všech těch pokusech dostat se skrz intimní rozhovory a společnou přípravu lektvaru do jádra problému, prosvítá nakonec skutečná hloubka jedině v tom sexu.
Náznaky o válce se mi zdají trošku zbytečné, nicméně autorka je tam chtěla mít, tak budiž jí to přáno.
Je to něco, co by si milovníci slashe asi měli přečíst, na druhou stranu, těžko můžete čekat myšlenky, či dokonce příběh. Skutečná hodnota povídky spočívá v silné přitažlivosti a dokonalých sexuálních scénách. Nečekejte nic jiného a nebudete zklamaní.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama