Vlažná trilogie od Juxian Tang

3. září 2011 v 12:47 | Lennroe
Každou chvíli hledám nějakou dobrou povídku a většinou strávím víc hledáním než čtením, proto si myslím, že nezaškodí, když občas nějakou zrecenzuju. Většinou se bude jednat o fanfiction, ale nemusí to být pravidlo.
jako první jsem si vybrala sérii tří povídek, které jsem zrovna dočetla. Fanfiction na Harryho Pottera, slash. V posteli se setkávají Severus s Remusem a nudit se nebudou. Celá série je k přečtení na Fanfiction.net a to tady:


Remus přijme Brumbálovu nabídku a dočasně se nastěhue do jednoho z volných bradavických bytů, čirou náhodou hned vedle Severuse Snapea. Poslední z pobertů začne velmi brzy slýchat ze sousedního bytu jisté zvuky a ty v něm vzbuzují docela jiné pocity, než by asi měly.
Kupodivu se autorce podařilo poměrně dobře zachovat charaktery, a tak nebudete muset ůpět, co to ten Snape sakra vyvádí. Jak se z němé dohody stane vztah a jakou má asi šanci?

V pokračování se zase vrátíme do sklepení k páru, který jen tak tak drží pohromadě. A to není jediný průšvih. Voldy má špatnou náladu a tak se jednoho krásného dne stane, že Snapea odhalí a chytí. Smrtijedi ho mučí a z Řádu mu kromě Lupina nikdo nevěří. Nakonec to ovšem dopadne dobře. Severus je zachráněn a zpět u svého vlkodláčka. Tím to ovšem nekončí a zbývá toho dost, co musí být dořešeno.

A nekončí to proto, že Severusova záchrana přišla tak nějak zrovna v době, kdy pomyslné hodiny odbíjely dvanáct a Severusovi se podařilo zahlédnout Siriuse Blacka uvízlého kdesi mezi životem a smrtí a ta vzpomínka mu nedá spát. Co se stane, když si vlkodlak a poloviční šílenec začnou pohrávat s nekromancií? Jakou cenu zaplatí? Dle mého skromného názoru asi nejslabší z celé trojice a o nic moc nepřijdete, když si ho nepřečtete. Na druhou stranu, fajn, je tam pár docela zábavných scén a je to vcelku napínavé, když hádáte jestli jste autorku správně odhadli a jaký konec tomu všemu nakonec přiřkne. Nicméně charaktery už trošku pokulhávají a taky fakticky ledacos nesedí, nehledě na to, že se nekromantické sedánky ke zbytku povídky příliš nehodí.

Celkově je to ovšem po dlouhé době jedna z těch lepších povídek, zvlášť první díl. Kapitolky jsou dlouhé, styl čtivý, člověk se baví, poržívá a netrpí. Dejme tomu čtyři hvězdičky z pěti za tu poslední kapitolu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vestec vestec | Web | 13. ledna 2012 v 0:12 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama