Po čem muži touží od Elehyn (překlad Ravenblue)

1. října 2011 v 14:14 | Lennroe
Do téhle patnáctikapitolové povídky se nemůžte než zamilovat na první přečtení. Styl není nijak brilantní, ačkoli je dobrý a zápletka je klasická, klišovitá a jednoduchoučká, přesně jak to má u takové romantické Snarry etudy být.
Je to jasné, věc se má tak, že shodou okolnstí se povede, že Harry zničehonic začne slyšet, co si myslí muži ve škole a to včetně Severuse Snapea. A právě jeho myšlenkové pochody Harryho nemálo překvapí. Romantická zápletka, kdy se Harry ze všech sil pokouší najít ten nejstupidnější způsob, jak se dát se Snapem dohromady, je jistě skvělá a nebudete připraveni ani o jeden ze standartních romanticky slashových prožitků, včetně Prvního Sexu, Velké Hádky a Sladského Usmíření.
To ovšem není zdaleka všechno, co vám může těch patnáct kapitolek nabídnout. Předně myslím, že chvílemi je povídka velmi lehounkou a citlivou parodií na všemožná klišé, i když možná ji tak vnímám jen já. Tak či tak, je velmi zdařilá a často se některému z náznaků zasmějete.
A pokud jste nikdy nepředpokládali, že na Crabbem a Goylovi by mohlo být něco dobrého nebo zajímavého, věřte, že tyhle si zamilujete. Zvlášť s Harryho novou schopností, když budete mít šanci nahlédnout do hlubin jejich duší.
Vtipy narážkami a hláškami se povídka jen hemží. Neodhalila jsem sice, jestli je to záměr nebo ne, ale vážně jsem se nasmála až dosyta.
Už jen Brumbálovo detektivní drama, a všechny ty komické situace, nemůžete se nesmát, stejně jako nedokážete jen mávnout rukou nad tím romantickým jádrem. Možná je sladké až to bolí, ale kdo z nás by nemlsal rád.
Konec nenadchne ani neurazí. Hlavně proto, ře každému FF znalci je už od začátku jasné, jak to dopadne.
Ačkoli povídka se asi nikdy neproslaví napětím, hloubkou, psychologií ani ničím literárně hodnotným, nemělo by vás to od přečtení odradit. Je jako jedna z těch fotek štěňat a koťat, co kolují po internetu. Viděli jste jich stovky a nic na nich není, no vážně, ale stejně neodoláte a přeopošlete je, kdykoli na takovou narazíte. Jsou přece tak roztomilé.
Celkem vzato je "Po čem muži touží" jedno takové extrémně roztomilé a hravé štěně. Kdo by odolal a alespoň ho nepodrbal za ušima?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama