Advent 2.

2. prosince 2011 v 22:49 | Lennroe
Harry na okamžik zavřel oči, než pohlédl do vnitřku krabičky. Skutečně to nebyl obyčejný adventní kalendáž, který vždycky tak záviděl Dudleymu. Ať už byl jakýkoli, rozhodně se nedalo mluvit o čtyřiadvaceti kusech čehokoli. Uvnitř totiž v tmavozeleném sametu ležela jediná lahvička s odporně rezavou tekutinou uvnitř. Vypadalo to úplně jako voda, která tekla z vodovodu v umývárně, když tam předtím dlouho nikdo nebyl a vlastně ještě o něco hůř.
Dlouho se na lahvičku díval jako by čekal, že zničehonic začne mluvit a povímu, co se teď od něj čeká, že udělá. Naštěstí ho napadla spásná myšlenka. Mudlovské kalendáře mívají přece na spodní straně okénka obyčejně krátké říkadlo nebo kousek koledy. Dudle je nikdy nečetl. Vždycky vyjedl čokoládu a kalendář zahodil, ale Harry se pak pro něj vyplížil, zatímco Dursleyovi společně sledovali televizi a schoval ho u sebe v přístěnku. Papír příjemně voněl čokoládou a Harry si mohl každý den najít okénko se správným číslem a alespoň si přečíst některou z těch hloupých říkanek.
A jak se ukázalo byla tohle skutečně jediná podobnost s mudlovskými adventními kalendáři. Na spodní straně víčka totiž skutečně vězel v rámečku kousek pergamenu a na něm úhledným písmem stálo:

Milý Harry,
dnes je prvního prosince a do Vánoc zbývá ještě více než tři týdny času. A protože vím, že se už vánoc nemůžeš dočkat zpříjemním ti čekání jedním překvapením denně. Dnes mám pro tebe specialitku. Jmenuje se vysněný sen a je ho právě jedna malá dávka. Vypij si ji, až budeš ležet v posteli těsně před tím, než se rozhodneš doopravdy usnout a vychutnej si jedinečný zážitek - sen o kterém si velice přeješ, aby se ti zdál. A navíc, budeš si ho pamatovat tak živě, jako by se doopravdy stal. Hezký Advent Harry a příjemné snění.

Jakmile Harry dočetl, text zmizel. nebyl si jistý, jestli je bezpečné pít divně vypadající a po rzi páchnoucí lektvar, který munabídla nějaká krabička, ale byl ohromně zvědavý po jakém snu by mohl toužit. Vůbec nic ho totiž nenapadalo. A navíc - je to jen jedna noc. Když se mu to nebude líbit, prostě už zítra krabičku neotevře. Tak. Postavil ji na noční stolek a šel se umýta převléct do pyžama. Potom se slavnostním pocitem ulehl do postele. Je mu šestnáct a teprve teď má svůj první adventní kalendář. Doufal, že to bude stát za to a taky myslel na Hermionu. Byl by rád věděl, jestli je taky tak nervózní.
Zhluboka se nadechl a obrátil do sebe obsah lahvičky. Lektvar byl slaný a chutnal trochu jako když si člověk olizuje pořezaný prst, aby přestal krvácet. Nebylo to až tak zlé, pomyslel si Harry a hodil prázdnou zazátkovanou lahvičku do kufru.
Pohodlně se rozvalil v posteli a tak usilovně čekal, až se něco začne dít, že z toho nakonec usnul. A skutečně se mu zdál sen.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama