Advent 3.

3. prosince 2011 v 23:14 | Lennroe
Harry seděl u snídaně a nějak nevěděl, co si má o kouzelnickém adventu myslet. Ronovi samozřejmě řekl, že to bylo fantastické. Přece se nenechá zahambit Hermionou, která o svém dojmu básnila už od chvíle, kdy se k ní ve společenské místnosti připojili, aby mohli jít společně na snídani.
Hermiona neřekla, jestli byl jejím prvním překvapením také lektvar a nemluvila ani o žádných speciáních snech, takže Harry zachovával dekorum a nikomu neřekl, co se mu zdálo. Protože ať už pergamen uvnitř krabičky říkal cokoli, Harry si nikdy nepřál, aby se mu zdál tak divný sen.

Šel dlouhou chodbou ke sklepení a cestou se usmíval na několik malých trochu uboze vyhlížejících smrčků, stojících v kamených výklencích namísto brnění. Kdoví proč měl velmi slavnostní náladu a na něco se hrozně těšil. Pak k vlastnímu velkému překvapení zdvihl hůlku a klepl na kliku u dveří, které vedly přímo do Snapova kabinetu. Zašeptal heslo, které ke svému zděšení znal a vůbec mu nevadilo, že zní "tlustočerv." Teprve teď si uvědomil, že vlastně ěco nese. měl plné ruce, a proto musel dveře zapnou lehkým kopnutím nohy. To přilákalo pozornost profesora Snapea. Vešel do předsíně a tenkými rty naznačil úsměv.
"Takže jsi přece přišel, Harry?"
"Přece byste ani na minutu neuvěřil, že by Nebelvír porušil slib," zašklebil se Harry aniž by rozmýšlel, co říká. Snape se zakabonil.
"Mám své zkušenosti," poznamenal ostře a vzal si od Harryho vánočku a barevnou krabici, na kterou koukal trochu nedůvěřivě.
"Promiňte, měl jsem na myslipravého Nebelvíra. A tohle," kývl směrem ke krabici, "je mudlovské instantní kakao. Nemůžu si pomoct, ale je mnohem lepší, než to, co se dělá tady."
Snape měl stále ještě ve tváři ten zvláštní výraz. jakýsi stín úsměvu.
Následovala série drobných útržků.
Harry učí Snapea, jak si mudlové připravují kakao. Snape krájí vánočku a vzteká se, že nemá všechny plátky stejně silné.
Snape a Harry zdobí společně stromeček a hádají se o stříbrných a zlatých ozdobách. Vyměňují si dárky. Stojí na bradavických pozemcích vedle sebe, oba v jedné ruce punč a v druhé prskavku. Harry vykládá Snapovi pravdu a svých rošťárnách a oba se smějí. Snape sedí vedle Harryho na gauči ruku kolem jeho ramen a vypráví mu o matce, o Lily. Hrají společně řachavého petra a snape se vzteká když prohrává. A nakonec si o půlnci přejí šťastné Vánoce a Harry se vrací do společenské místnosti. Loučí se s úsměvem a příslibem další návštěvy.

Naštěstí Hermiona vydržela nepopsat svůj zážitek až do večera, a tak ani Harry nemusel s pravdou ven. Večer, když už měl závěs kolem své postele zatažený s trochou obav otevřel znovu krabičku. původně zvažoval, že už ji neotevře, představa vánoc se Snapem ho vyděsila dostatečně. Ale zaprvé byl Nebelvír a za druhé si přece předsevzal, že si teď vynahradí, co v dětství zameškal, no a děti jsou zvědavé.
Z krabičky však vypadl jen obrázek a na pergamenu pod víčkem se oběvila krátká poznámka o tom, že obrázek má sloužit jako upomínku předchozího snu. Harry si povzdechl. Na fotce byli se Snapem spolu a rozbalovali dárky, které si vyměnili a za nimi stál ten vánoční stromeček, o který se tolik dohadovali. Harry si nebyl jistý, jestli se dá sen vyfotit. obrázek trohu jako fotka vypadal. Jako hodně stará fotka pomyslel si Harry a rychle obrázek strčil na dno kufru. Mohl ho nechat zmizet, ale zaprvé si nebyl jistý , jak by kouzlo na něco tkaového působilo a za druhé ten sen přeci nebyl tak špatný, ne?
A s tou myšlenkou usnul, takže jeho sny byly i bez lektvaru bláznivější, než by si pomyslel. 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama